Dofinansowanie do kolonii i obozów wakacyjnych.

Wakacje, to czas wyjazdów, urlopów, odpoczynku od pracy i szkoły. Wiele rodziców zastanawia się gdzie wysłać swoje pociechy. Jaki rodzaj wypoczynku będzie dla nich najlepszy. Bardzo często decydującym czynnikiem jest cena. W jednych przypadkach sięga ona 1.000,00 zł, a w innych ok. 2.000,00 zł. Zatem nie każdego rodzica stać na to , by jego pociecha wyjechała na kolonie lub obozy wakacyjne.

W takiej sytuacji należy zastanowić się nad możliwością dofinansowania wyjazdu dzieci na wakacje poprzez różne zakłady pracy. Wiele firm dofinansowuje wypoczynek dzieci i młodzieży swoich pracowników, dlatego też warto jest dopytać się w swoim miejscu pracy, czy jest taka możliwość.

Z podatkowego punktu widzenia takie dofinansowania są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych, ale konieczne jest w tym celu spełnienie kilku ważnych warunków:

  • wypoczynek jest zorganizowany przez podmioty prowadzące działalność w tym zakresie;
  • dofinansowanie dotyczy wypoczynku w formie wczasów, kolonii, obozów i zimowisk, w tym również połączonego z nauką pobytu na leczeniu sanatoryjnym, w placówkach leczniczo-sanatoryjnych, rehabilitacyjno-szkoleniowych i leczniczo-opiekuńczych, oraz przejazdów związanych z wypoczynkiem i pobytem na leczeniu;
  • dopłaty dotyczą w/w wypoczynku dla dzieci i młodzieży do lat 18.

W praktyce oznacza to, że wśród podmiotów, które organizują wypoczynek dla dzieci i młodzieży mogą być licencjonowane biura podróży, różnego typu stowarzyszenia, szkoły oraz parafie.

Wysokość zwolnienia od podatku uzależniona jest od pochodzenia dopłat. Jeżeli dopłaty pochodzą z funduszy socjalnych, ZFŚS i gdy są wypłacane zgodnie z odrębnymi przepisami wydanymi przez właściwego ministra, zwolnieniu podlega cała kwota dopłaty bez względu na jej wysokość. Jeżeli dopłaty pochodzą z innych źródeł, zwolnienie jest ograniczone do 760 zł w roku podatkowym.

Zatem jeżeli tylko mamy taką możliwość, to skorzystamy z niej i ucieszmy swoją pociechę. Wyjazd dziecka na wakacje, to wspaniałe przeżycie. Na takich wyjazdach dzieci uczą się samodzielności, poznają nowe miejsca, doświadczają ciekawych przeżyć, zawiązują nowe znajomości i wzbogacają swoją wiedzę. Na rynku obecnie jest wiele ciekawych propozycji wyjazdowych. Wiele biur prześciga się z pomysłami na udany program. Szereg ciekawych ofert znajdziecie na stronie www.serwiswakacyjny.com. Są tam propozycje wyjazdów nad morze, w góry oraz nad jeziora.