Mega Wakacje dla młodzieży w Łazach nad morzem

Rekreacja, Indiańska Przygoda, Eko-Zakręceni oraz Akademia Pani Kleks to propozycje tematyczne wyjazdów na Mega Wakacje nad morzem dla dzieci i młodzieży. Wyjazd przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat z podziałem na grupy młodsze i starsze.

Łazy to niewielka miejscowość letniskowa, zlokalizowana kilka kilometrów od Mielna. Jej największym atutem jest piękna, szeroka plaża ze strzeżonym kąpieliskiem oraz położenie, między jeziorami Jamno i Bukowo. Tu odpoczniecie po całorocznej nauce! Nie zabraknie czasu na plażowanie, kąpiele w morzu, plażowe rozgrywki w siatkówkę i piłkę nożną, zajęcia rekreacyjne, plastyczne, gry integracyjne, podchody, konkursy, quizy, a wieczorami dyskoteki i ogniska z pieczeniem kiełbasek. Zakwaterowane w Ośrodku Wypoczynkowym „BRYZA” położonym 150 metrów od głównego wejścia na plażę, na terenie obiektu: boiska sportowe (siatkówka, koszykówka, tenis, piłka nożna), „ścieżka zdrowia”, stoły do pingponga, plac zabaw, miejsca na grill i ognisko. Będziecie mieli okazję odwiedzić Aquapark w Łazach z trzema zjeżdżalniami, armatkami wodnymi, dmuchaną kopułą, jacuzzi, basen rekreacyjny z podgrzewaną wodą, brodziki dla dzieci. W Łazach nie można się nudzić!

Rekreacja
Podczas obozu nie zabraknie czasu na błogie wylegiwanie na plaży, morskie i słoneczne kąpiele ale to tylko przerwa w zaplanowanych aktywnościach. Zaczniecie od zajęć integracyjnych: wymagające bystrości umysłu, sprawności fizycznej i kreatywności, zajęcia zespalające grupę, umożliwiające nawiązanie więzi między uczestnikami i ułatwiające ich późniejszą współpracę. Zagracie w siatkówkę plażową, bule, badmintona i frisbee, weźmiecie udział w zawodach w tenisa stołowego. Wieczorami: dyskoteki, ognisko lub grill, gry planszowe i karciane, kalambury, a wszytko to w wesołej atmosferze o którą zadba wykwalifikowana kadra.

Rekreacja

Indiańska Przygoda
Czy umiecie rozpalać ognisko lub upolować bizona? Jeżeli nie, a chcielibyście to umieć to ta kolonia jest dla Was. Tutaj zamieszkacie razem z innymi młodymi indiańskimi adeptami, razem stworzycie wioskę indiańską – wykonacie tipi, stroje oraz elementy ekwipunku. Podczas inicjacji przejdziecie próby czterech żywiołów: ognia, ziemi, wody i powietrza. Nauczycie się rozpalać ognisko w każdych warunkach. Weźmiecie udział w grze terenowej – polowanie na bizona i podchodach z „tropieniem dzikiej zwierzyny”. Podsumowaniem wyjazdu będzie „Święto Słońca” i indiańskie zawody sportowe.

Indiańska Przygoda

Eko-Zakręceni
Łazy otoczone są obszarami Natura 2000 i rezerwatem „Łazy” to doskonałe miejsce do prowadzenia wszelkich form eko-turystyki. Podczas licznych spacerów „zapolujecie” z lornetką i aparatem na różne gatunki ptactwa wodnego. Będziecie wędrować malowniczymi trasami pieszymi, poznawać bogactwo flory i fauny. Podczas zajęć poznasz EKO zasady, zmienisz zwykły słoik w piękną dekorację, ze starej skarpetki zrobisz pluszaka dla młodszego rodzeństwa, z patyczków po lodach wykonasz ramkę lub stojak na biżuterię, zaprojektujesz i stworzysz eko -strój oraz zaprezentujesz go na eko-pokazie mody. Wykonasz skarbonkę i kronikę rodzinną z materiałów z odzysku. Podczas zajęć zainspirujemy Cię oraz pokażemy jak stworzyć mini pracownię, wskażemy gdzie szukać inspiracji i zarazimy Cię pasją bycia EKO. Pokażcie, że można dbać o przyrodę i ją kochać!

 Eko-Zakręceni

Akademia Pani Kleks
Znacie książkę „Akademia Pana Kleksa”? Chcielibyście uczestniczyć w lekcji bajkologii, kleksografii bańkologii? Pani Kleks pokaże wam swoją kuchnię w której staniecie się współczesnymi Master Chefami. Stworzymy łapacze snów, ułożymy własne bajki, urządzimy wielkie poszukiwanie guzika szpaka Mateusza oraz zrobimy wiele innych ciekawych rzeczy. Podczas obozu będziecie uczestniczyć w zajęciach: kulinarnych, bajkologii, bańkologii, balonologii, kleksologii. Przygotujecie inscenizację przygód z Akademii Pana Kleksa, zrealizujecie warsztaty: plastyczno-techniczne i literackie. Wieczorem: Kino Kolonijne „Akademia Pana Kleksa”.

Akademia Pani Kleks

Koszt wyjazdu na wakacje do Łazów wynosi 1699 zł. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: https://www.serwiswakacyjny.com/kolonie-obozy/polska/lazy,82.html – tam też można dokonać rezerwacji.