Obozy konne w Zbrosławicach

Obozy konne w Zbrosławicach to oferta skierowana dla zaawansowanych i początkujących miłośników jazdy konnej. Codziennie czekają Was dwa bloki teoretycznej i praktycznej nauki jazdy konnej odbywające się na terenie ośrodka. Szkolenie praktyczne dla jeźdźców początkujących obejmuje jazdy indywidualne na lonży (60 mi-nut dziennie), do czasu uzyskania zezwolenia instruktora na uczestnictwo w zajęciach grupowych, które będą się odbywać dwa razy dziennie po 60 mi-nut. Ponadto, pod okiem instruktorów i przy udziale pomocników, nauczycie się  samodzielnego przygotowania konia do jazdy (czyszczenie i siodłanie), karmienia koni i porządkowania stajni.

Szkolenie praktyczne dla jeźdźców zaawansowanych to jazdy konne – dwa razy dziennie po 60 minut, nauka lonżowania, próba woltyżerki, pomoc jeźdźcom początkującym, pielęgnacja konia będącego pod opieką: samodzielne przygotowanie konia do jazdy (czyszczenie i siodłanie) – pod okiem instruktorów, karmienie koni i porządkowanie stajni.

W trakcie obozu będziecie mieli możliwość aktywnego poznawania tajników jeździectwa oraz uczestnictwa w różnorodnych zajęciach teoretycznych i praktycznych. Ośrodek Jeździecki w Zbrosławicach przez lata stanowił centrum akademickiego sportu jeździeckiego. W tej niewielkiej miejscowości, położonej pomiędzy Tarnowskimi Górami trenują czołowi polscy jeźdźcy i odbywają się liczne zawody jeździeckie. Rozbudowana infrastruktura ośrodka pozwala na doskonalenie umiejętności jeździeckich na każdym stopniu zaawansowania i w każdą pogodę.

Kursy obejmują zajęcia praktyczne prowadzone pod okiem wykwalifikowanych instruktorów jazdy konnej oraz wykłady teoretyczne z jeździec-twa i teorii hodowli koni, a także spotkania z trenerami i jeźdźcami. Program wszystkich obozów urozmaici-my wyjazdem do Multikina oraz do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach (8 km od Ośrodka). W Parku czeka wiele wodnych atrakcji, między innymi: basen z falą, „rwąca rzeka”, zjeżdżalnie itd. Dodatkowo, na uczestników czekają różnorodne zajęcia rekreacyjne: ogniska, gry i zabawy na świeżym powietrzu, konkursy, dyskoteki, a w przypadku upalnej pogody również wyjazdy na okoliczne kąpieliska.

Zakwaterowanie:
Ośrodek Jeździecki Zbrosławice sp. z o.o., ul. Wolności 28, 42-674 Zbrosławice, tel./fax 32 233-70-00 lub 32 233-71-03 (w godz. od 8- 15)

Pokoje 4-, 5-, 6-osobowe w domkach fińskich, łazienka wspólna dla domku (za dopłatą pokoje 2-, 3-osobowe z łazienką).  Ośrodek zajmuje powierzchnię ok. 14 ha ogrodzonego, urozmaiconego terenu. Na terenie ośrodka znajdują się dwie stajnie na ok. 60 koni, kompleks krytych ujeżdżalni (największa o wymiarach 70 x 36 m), ujeżdżalnie odkryte, domki fińskie, kompleks gastronomiczno-noclegowy w „Starym Młynie”, kawiarnia i świetlica, plac zabaw, boisko oraz kawiarenka internetowa.

Uwagi:

  1. Na obóz należy zabrać strój do jazdy konnej: buty z płaską i twardą podeszwą oraz niewielkim obcasem (sztyblety), sztylpy – skórzane ochraniacze zakładane jak cholewka na łydkę, będące ważnym uzupełnieniem do obuwia typu „półbuty”, spodnie – najlepiej typowe jeździeckie bryczesy lub długie do kostki, dobrze przylegające do nóg, bez grubych szwów, nakrycie głowy: atestowany kask jeździecki, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy.
  1. Na terenie obiektu znajduje się sklep ze sprzętem jeździeckim, w którym można zakupić podstawowe wyposażenie jeźdźca.

Więcej informacji o obozie i terminach wyjazdowych znajdziecie tu: Kurs jeździectwa w Ośrodku konnym w Zbrosławicach – Wakacje w siodle