Skip to main content
Obozy w Jastrzębiej Górze

Letnie obozy w Jastrzębiej Górze – Wakacje nad morzem z pasją

Letnie obozy w Jastrzębiej Górze na przestrzeni ostatnich kilku lat stały się swego rodzaju miejscem, w którym realizowane są wyjątkowe programy tematyczne. Programy tworzone z pasją i zaangażowaniem oraz z myślą o bezpiecznym wypoczynku dzieci i młodzieży. Wakacje nad morzem, a w szczególności w Jastrzębiej Górze zyskały sobie ogromną popularność wśród nastolatków lubiących twórczo i aktywnie spędzać swój czas. W tym roku Biuro Podróży Almatur przygotowało wyjątkowe programy bazujące na doskonałej zabawie, rozwijaniu kreatywności, ruchu, aktywnym wypoczynku, zaspokajaniu ciekawości, tworzeniu relacji i oczywiście słodkim leniuchowaniu na plaży. W oparciu o wieloletnie doświadczenie opracowano pakiet zabaw sportowych i twórczych, który oprócz doskonałej atmosfery zapewni integrację, dużo śmiechu, zainspiruje i obudzi dziecięcą ciekawość.

Najdalej na północ wysunięta miejscowość w Polsce

Jastrzębia Góra to najdalej na północ wysunięta miejscowość w Polsce oznaczona pomnikiem „Gwiazda Północy”. Położona niedaleko Władysławowa na malowniczym, klifowym wybrzeżu Bałtyku. Znajdują się tu ładne i dobrze zorganizowane trzy kąpieliska nadmorskie. We wschodniej części miejscowości usytuowany jest wąwóz Lisi Jar o długości ok. 350 metrów, gdzie znajduje się pomnik ku pamięci króla Zygmunta III Wazy z kulą, na której stoi rzeźba orła. Przy Promenadzie Światowida powstał „dom do góry nogami”, w którym wszystko umieszczono odwrotnie niż w normalnym budynku.

Akademia Języka Angielskiego

Będzie to fantastyczna przygoda językowa, a także świetny sposób na przyswajanie wiedzy dzięki zabawie oraz ciekawym warsztatom. Na obozie językowym dedykowanym nastolatkom w wieku 10-16 lat nauka języka angielskiego daleka jest od szkolnej rutyny. Dzięki aktywizującym warsztatom językowym każdy uczestnik zyska większą płynność mówienia, rozumienia, czytania i pisania po angielsku. Rozwinie swoją ciekawość świata, motywację do nauki języków obcych a także aktywnie odpocznie. W trakcie zajęć uczestnicy przygotują w języku angielskim projekty związane tematycznie z kulturą, zwyczajami, muzyką, kulinariami różnych krajów m.in. Hiszpanii, Francji, USA, Wielkiej Brytanii. Każdego dnia uczestnicy zapewnione mają 3-4 godziny atrakcyjnych zajęć prowadzonych przez wysoko wykwalifikowanych lektorów języka angielskiego renomowanej szkoły językowej. Zajęcia na obozie są prowadzone w oparciu o quizy, piosenki, nagrania DVD, teksty do czytania, prezentacje multimedialne, gry i zabawy, służące do zapamiętywania struktur leksykalno-gramatycznych. Zajęcia prowadzone są w 10-12 osobowych grupach, tworzonych według wieku, znajomości języka, jak również indywidualnych zainteresowań.

Akademia tańca i stylu

Dla lubiących ruch i muzykę przygotowano obóz, na którym można zadbać o swoją kondycję i zdrowie. Popracować nad sylwetką, przy okazji dobrze się bawić, a nawet zrelaksować. Nauczyć się wszystkiego od początku lub podszkolić umiejętności. Program obozu przeznaczony jest dla dzieci w wieku 10-18 lat. Zawiera: modelowanie sylwetki i pracę z własnym ciałem poprzez aerobic i zajęcia z rytmiki, podstawowe zasady modelingu, poruszanie się w rytm muzyki, zapoznanie się z regułami zdrowego odżywiania, pielęgnacji cery i paznokci, sztuki makijażu, zasady właściwego doboru stroju, sztukę komunikacji interpersonalnej i autoprezentacji, kreowanie własnego wizerunku i odkrywanie pozytywnej postawy życiowej. Dobrej zabawy dostarczą również zajęcia taneczne, na których można sprawdzić się w różnych stylach, poznać podstawy tańców nowoczesnych, latynoamerykańskich, klasycznych, sprawdzić się w prostych układach choreograficznych.

Obóz YouTuberski & TikTok

W dobie internetu, youtube’a i mediów społecznościowych każdy może znaleźć sposób na rozwój w wybranym przez siebie kierunku. Prowadzący zajęcia zapoznają zasadami funkcjonowania mediów, od podstaw, aż po stworzenie własnego kanału/profilu prywatnego lub publicznego i nadawania własnych treści. Profesjonalni aktorzy i fotografowie przekażą swoją wiedzę. Postarają się nauczyć jak zainteresować widza tematem. Dobrze prezentować się przed kamerą, a także jak operować sprzętem do nagrywania i fotografowania i robić perfekcyjne zdjęcia. Wakacje uatrakcyjni spotkanie z jednym ze znanych Youtuberów, który podzieli się z uczestnikami swoim doświadczeniem.

Warsztaty fotografii i social stories

Podglądać świat, umieć uchwycić ten jeden moment, zamknąć go w obiektywie i zachować w czasie. Udana kompozycja, techniki wykonywania zdjęć. Fotografia pejzażu i architektury, reportażu i portretu, to elementy warsztatów fotograficznych prowadzonych właśnie w Jastrzębiej Górze. Na obozie będzie można dowiedzieć się w jakich sytuacjach zastosować odpowiednie parametry aparatu. Jak można komponować zdjęcia, w jakim planie umieszczać obiektyw. Pod koniec turnusu odbędzie się sesja zdjęciowa z udziałem modeli ( z „Akademii tańca, wdzięku i urody”). A podsumowaniem warsztatów będzie wystawa zdjęć. Na obóz należy zabrać aparat fotograficzny – najlepiej z możliwością ustawień ręcznych.

Ponadto…

Poza programem podstawowym przygotowano aktywny wypoczynek na nadmorskiej plaży, program rekreacyjny, wieczorne ogniska i dyskoteki. Obozy w Jastrzębiej Górze to najlepsze widoki na wschody i zachody słońca! Atrakcją dla wszystkich uczestników obozu będą gry terenowe. Podczas gier, będzie trzeba znaleźć skarb, wykorzystać orientację w terenie, odczytać mapę, podążyć tropem tajemnicy… Idąc śladem odkrywania pasji i poszukiwania przygód i zabawy, będzie niecodzienne zwiedzanie Gdańska. Biorąc udział w grze miejskiej, uczestnicy będą zarówno graczami oraz twórcami wyjątkowej zabawy.