Skip to main content
obozy letnie w Bieszczadach

Aktywne i przygodowe obozy letnie w Bieszczadach

Wyjedź z nami latem na aktywne i przygodowe obozy letnie w Bieszczadach. Wyjątkowość tego tajemniczego zakątka Polski sprawi, że każdy dzień zmieni się w niezapomnianą przygodę. Wędrówki bieszczadzkimi szlakami będą doskonałą okazją do poznania tamtejszej fauny i flory. Podczas pieszych wycieczek odwiedzicie m.in. Bieszczadzkie Krupówki, punkt widokowy na Polańczyku i Uzdrowisko Polańczyk oraz „Bieszczadzkie Morze”, czyli jezioro Solińskie, a także pospacerujecie koroną zapory. Weźmiecie udział w „Bieszczadzkiej Spartakiadzie” – przeciąganie liny, łucznictwo, bieg w workach i wiele innych atrakcji. Czekają na Was zajęcia rekreacyjne i zawody sportowe, gry, konkursy, dyskoteki i ognisko. Dodatkowo atrakcje rozwijające wyobraźnię i uczące współpracy w grupie. Różne wyścigi rzędów, gry planszowe, terenowe i fabularne. Nie zabraknie również tematycznych wieczorków, które na długo zapadną w Waszej pamięci. Obozy letnie w Bieszczadach oraz programy aktywne i przygodowe organizowane będą w Lesku.

9 Przygód w 9 dni

Przygoda integracyjna: czekać na Was będzie: bieg w workach i wieloosobowych spodniach, rower przeciwskręty, MEGA tarcza celnościowa, szalone spódniczki i wiele innych! Przygoda drezynowa ze spływem pontonowym: rozpoczniecie ten dzień przejazdem drezynami. To jak szybko dotrzecie na miejsce zależy od siły Waszych nóg! Kolejnym etapem będzie ognisko nad brzegiem Sanu. Posileni wsiądziecie w pontony i poznacie niezwykłą Dolinę Sanu. Przygoda off-roadowa: pierwszym z Waszych zadań będzie odnalezienie samochodu, którym wyruszycie na off-roadową przeprawę! W drodze, by dotrzeć do celu, będziecie mieć za zadanie zlikwidować przeszkody lub zbudować „most”. Brzmi wspaniale, prawda? Przygoda paintballowa: uzbrojeni w markery, maski, stroje, 150 kul oraz dobry humor zagracie mecz życia w ramach wybranego przez siebie scenariusza! Deathmatch, Odbicie Flagi, a może jeńca? Decyzja należy do Was!

Przygoda „poszukiwanie skarbów”: uzbrojeni w GPS-y, kompasy i wskazówki, wyruszycie na eksplorację bieszczadzkich terenów. Po odgadnięciu zagadki usiądziemy wspólnie na szczycie góry, skąd roztacza się niezwykły widok na Bieszczadzką Krainę. Przygoda kulinarna: poczujecie się jak prawdziwi Master Szefowie bieszczadzkiej kniei! Wspólnie pod okiem szefa kuchni przygotujecie regionalne dania. Przygoda linowa: nauczycie się jak wiązać węzły linowe. Spróbujecie swoich sił na slackline. Na koniec pospacerujecie w koronach drzew w parku linowym. Przed Wami Most Panamski, tyrolka i przejście z przeszkodami! Przygoda wędrowna: Bieszczadzkie Krupówki, spacer koroną zapory, wędrówka wzdłuż linii brzegowej jeziora Solińskiego do punktu widokowego w Polańczyku. Zwiedzanie Uzdrowiska Polańczyk, pamiątki i kąpiele nad jeziorem. Przygoda na strzelnicy: stanowisko do strzelania z łuku, asg, krótkiej broni i wiatrówki! Potrenujecie swoją zwinność i celność. Przygodowe obozy młodzieżowe dają ogromną satysfakcję z realizacji programu oraz przede wszystkim nie są nudne.

Obóz Paintballowy

Weźmiecie udział w wielu bitwach paintballowych, według najlepszych scenariuszy z wykorzystaniem 1250 kul. Aktywne zajęcia w wojskowym umundurowaniu, z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa. W pobliskich kniejach zbudujecie niejeden szałas, który stanie się waszym schronieniem oraz twierdzą do obrony. Bogaty program uzupełnią szkolenia: Strażnika Ognia, Snajpera, Kwatermistrza oraz Tropiciela.

Obóz Survivalowy

Letnie obozy survivalowe w Bieszczadach mają już swoją tradycję. Czeka na Was Off Road Autami terenowymi 4×4, czyli godna uwagi wyprawa na bieszczadzkie bezdroża. Pionierka – budowanie obozowiska, tworzenie przedmiotów codziennego użytku. Paintball – wyposażeni w maskę i w pełne umundurowanie poznacie budowę „markerów” i rozegracie przeróżne scenariusze gier (Deathmatch, Przejęcie flagi, Ochrona prezydenta, Przejęcie obozowiska itp.) Sztuka przetrwania – budowa obozowiska oraz nauka panowania nad ogniem, pozyskiwanie pożywienia, budowa prostych filtrów wodnych. Pierwsza Pomoc Przedmedyczna – pozycja boczna ustalona, nauka resuscytacji krążeniowo- oddechowej, opatrywanie ran i urazów. Wędrowanie – zapora na Solinie, Bieszczadzkie Krupówki, Uzdrowisko Polańczyk, Wzgórze Gruszka, Lesko (Synagoga, Kirkut, Zamek, Kamień Leski). Musztra – zwiększająca bezpieczeństwo, porządek oraz wprowadzająca dyscyplinę, wartowanie. Trening Tropiciela – zasady poruszania się w patrolu, tropienia przeciwnika, rozwijania i zwijania szyku, komunikacja niewerbalna, nocne warty i obrona obozowiska.

Strzelectwo i Łucznictwo – nauka i doskonalenie obsługi broni pneumatycznej i łuków. Strzelanie do celów jak i tarcz. Samoobrona i elementy sztuk walki – sposoby obezwładniania uzbrojonego napastnika oraz obrony przed realnym atakiem, chwyty i pady. Weremień Exploration – uzbrojeni w GPS-y, kompasy i wskazówki, wyruszycie na eksplorację bieszczadzkich terenów. Po odgadnięciu zagadki usiądziemy wspólnie na szczycie góry, skąd roztacza się niezwykły widok na Bieszczadzką Krainę. Wojskowy Masterchef – porozmawiamy o wojskowych kulinariach i przygotujemy wspólnie proste potrawy. Nie zabraknie pieczenia wojskowego kociołka. Spływ Pontonowy – wyprawa z Berezki czerwonym szlakiem do Elektrowni Wodnej, spod której wyruszycie rzeką na odcinku Zwierzyń- Stara Wieś. Noc przetrwania (dla chętnych) – przemarsz, rozbicie obozowiska, ognisko z pieczeniem kiełbasek lub kociołka oraz wojskowymi opowieściami. Podczas zajęć przydatne będą: śpiwór, poduszka, plecak, latarka, kurtka przeciwdeszczowa. Dla chętnych polecamy zabranie wojskowego umundurowania. Survivalowe obozy w górach, a szczególnie w Bieszczadach to z całą pewnością wyjątkowo dobrze spędzone wakacje.

Bieszczadzkie Wędrówki

Niesamowita natura i nauka turystyki na „KAŻDE NOGI”. W programie: Wąskotorowa Kolejka Leśna (jedna z największych atrakcji Bieszczad), Wzgórze Gruszka; Lesko: zamek, synagoga, kirkut, źródła mineralne, Kamień Leski; „Bieszczadzkie Krupówki”, korona zapory i linia brzegowa Jeziora Solińskiego, Polańczyk, Cisna, Góra Jasło (jeden z najlepszych punktów widokowych Bieszczad) szlak przez Szczawnik, Małe Jasło, Worwosokę , Rożki, Przełęcz Orłowicza, Smerek (najdalej na wysunięty na zachód szczyt pasma Połonin); Główny Szlak Beskidzki: Szare Berdo , Osadzki, Srebrzysta Przełęcz, Haziakowa Skała do Schroniska PTTK Chatka Puchatka. …długo by pisać, po prostu rzućcie wszystko i przyjedźcie w Bieszczady. Niezbędnik: plecak, wygodne buty (polecamy za kostkę, plus drugą parę sportowych), kurtka przeciwdeszczowa lub peleryna, ciepła bluza lub polar, nakrycie głowy, latarka.

Na aktywne i przygodowe obozy letnie w Bieszczadach zaprasza organizator wyjazdu: Biuro Podróży Almatur Poznań oraz SerwisWakacyjny.com.