Skip to main content
obozy letnie w Bieszczadach

Aktywne i przygodowe obozy letnie w Bieszczadach

Wyjedź z nami latem na aktywne i przygodowe obozy letnie w Bieszczadach. Wyjątkowość tego tajemniczego zakątka Polski sprawi, że każdy dzień zmieni się w niezapomnianą przygodę. Wędrówki bieszczadzkimi szlakami będą doskonałą okazją do poznania tamtejszej fauny i flory. Podczas pieszych wycieczek odwiedzicie m.in. Bieszczadzkie Krupówki, punkt widokowy na Polańczyku i Uzdrowisko Polańczyk oraz „Bieszczadzkie Morze”, czyli jezioro Solińskie, a także pospacerujecie koroną zapory. Weźmiecie udział w „Bieszczadzkiej Spartakiadzie” – przeciąganie liny, łucznictwo, bieg w workach i wiele innych atrakcji. Czekają na Was zajęcia rekreacyjne i zawody sportowe, gry, konkursy, dyskoteki i ognisko. Dodatkowo atrakcje rozwijające wyobraźnię i uczące współpracy w grupie. Różne wyścigi rzędów, gry planszowe, terenowe i fabularne. Nie zabraknie również tematycznych wieczorków, które na długo zapadną w Waszej pamięci. Obozy letnie w Bieszczadach oraz programy aktywne i przygodowe organizowane będą w Lesku.

9 Przygód w 9 dni

Przygoda integracyjna: czekać na Was będzie: bieg w workach i wieloosobowych spodniach, rower przeciwskręty, MEGA tarcza celnościowa, szalone spódniczki i wiele innych! Przygoda drezynowa ze spływem pontonowym: rozpoczniecie ten dzień przejazdem drezynami. To jak szybko dotrzecie na miejsce zależy od siły Waszych nóg! Kolejnym etapem będzie ognisko nad brzegiem Sanu. Posileni wsiądziecie w pontony i poznacie niezwykłą Dolinę Sanu. Przygoda off-roadowa: pierwszym z Waszych zadań będzie odnalezienie samochodu, którym wyruszycie na off-roadową przeprawę! W drodze, by dotrzeć do celu, będziecie mieć za zadanie zlikwidować przeszkody lub zbudować „most”. Brzmi wspaniale, prawda? Przygoda paintballowa: uzbrojeni w markery, maski, stroje, 150 kul oraz dobry humor zagracie mecz życia w ramach wybranego przez siebie scenariusza! Deathmatch, Odbicie Flagi, a może jeńca? Decyzja należy do Was!

Przygoda „poszukiwanie skarbów”: uzbrojeni w GPS-y, kompasy i wskazówki, wyruszycie na eksplorację bieszczadzkich terenów. Po odgadnięciu zagadki usiądziemy wspólnie na szczycie góry, skąd roztacza się niezwykły widok na Bieszczadzką Krainę. Przygoda kulinarna: poczujecie się jak prawdziwi Master Szefowie bieszczadzkiej kniei! Wspólnie pod okiem szefa kuchni przygotujecie regionalne dania. Przygoda linowa: nauczycie się jak wiązać węzły linowe. Spróbujecie swoich sił na slackline. Na koniec pospacerujecie w koronach drzew w parku linowym. Przed Wami Most Panamski, tyrolka i przejście z przeszkodami! Przygoda wędrowna: Bieszczadzkie Krupówki, spacer koroną zapory, wędrówka wzdłuż linii brzegowej jeziora Solińskiego do punktu widokowego w Polańczyku. Zwiedzanie Uzdrowiska Polańczyk, pamiątki i kąpiele nad jeziorem. Przygoda na strzelnicy: stanowisko do strzelania z łuku, asg, krótkiej broni i wiatrówki! Potrenujecie swoją zwinność i celność. Przygodowe obozy młodzieżowe dają ogromną satysfakcję z realizacji programu oraz przede wszystkim nie są nudne.

Obóz Paintballowy

Weźmiecie udział w wielu bitwach paintballowych, według najlepszych scenariuszy z wykorzystaniem 1250 kul. Aktywne zajęcia w wojskowym umundurowaniu, z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa. W pobliskich kniejach zbudujecie niejeden szałas, który stanie się waszym schronieniem oraz twierdzą do obrony. Bogaty program uzupełnią szkolenia: Strażnika Ognia, Snajpera, Kwatermistrza oraz Tropiciela.

Obóz Survivalowy

Letnie obozy survivalowe w Bieszczadach mają już swoją tradycję. Czeka na Was Off Road Autami terenowymi 4×4, czyli godna uwagi wyprawa na bieszczadzkie bezdroża. Pionierka – budowanie obozowiska, tworzenie przedmiotów codziennego użytku. Paintball – wyposażeni w maskę i w pełne umundurowanie poznacie budowę „markerów” i rozegracie przeróżne scenariusze gier (Deathmatch, Przejęcie flagi, Ochrona prezydenta, Przejęcie obozowiska itp.) Sztuka przetrwania – budowa obozowiska oraz nauka panowania nad ogniem, pozyskiwanie pożywienia, budowa prostych filtrów wodnych. Pierwsza Pomoc Przedmedyczna – pozycja boczna ustalona, nauka resuscytacji krążeniowo- oddechowej, opatrywanie ran i urazów. Wędrowanie – zapora na Solinie, Bieszczadzkie Krupówki, Uzdrowisko Polańczyk, Wzgórze Gruszka, Lesko (Synagoga, Kirkut, Zamek, Kamień Leski). Musztra – zwiększająca bezpieczeństwo, porządek oraz wprowadzająca dyscyplinę, wartowanie. Trening Tropiciela – zasady poruszania się w patrolu, tropienia przeciwnika, rozwijania i zwijania szyku, komunikacja niewerbalna, nocne warty i obrona obozowiska.

Strzelectwo i Łucznictwo – nauka i doskonalenie obsługi broni pneumatycznej i łuków. Strzelanie do celów jak i tarcz. Samoobrona i elementy sztuk walki – sposoby obezwładniania uzbrojonego napastnika oraz obrony przed realnym atakiem, chwyty i pady. Weremień Exploration – uzbrojeni w GPS-y, kompasy i wskazówki, wyruszycie na eksplorację bieszczadzkich terenów. Po odgadnięciu zagadki usiądziemy wspólnie na szczycie góry, skąd roztacza się niezwykły widok na Bieszczadzką Krainę. Wojskowy Masterchef – porozmawiamy o wojskowych kulinariach i przygotujemy wspólnie proste potrawy. Nie zabraknie pieczenia wojskowego kociołka. Spływ Pontonowy – wyprawa z Berezki czerwonym szlakiem do Elektrowni Wodnej, spod której wyruszycie rzeką na odcinku Zwierzyń- Stara Wieś. Noc przetrwania (dla chętnych) – przemarsz, rozbicie obozowiska, ognisko z pieczeniem kiełbasek lub kociołka oraz wojskowymi opowieściami. Podczas zajęć przydatne będą: śpiwór, poduszka, plecak, latarka, kurtka przeciwdeszczowa. Dla chętnych polecamy zabranie wojskowego umundurowania. Survivalowe obozy w górach, a szczególnie w Bieszczadach to z całą pewnością wyjątkowo dobrze spędzone wakacje.

Bieszczadzkie Wędrówki

Niesamowita natura i nauka turystyki na „KAŻDE NOGI”. W programie: Wąskotorowa Kolejka Leśna (jedna z największych atrakcji Bieszczad), Wzgórze Gruszka; Lesko: zamek, synagoga, kirkut, źródła mineralne, Kamień Leski; „Bieszczadzkie Krupówki”, korona zapory i linia brzegowa Jeziora Solińskiego, Polańczyk, Cisna, Góra Jasło (jeden z najlepszych punktów widokowych Bieszczad) szlak przez Szczawnik, Małe Jasło, Worwosokę , Rożki, Przełęcz Orłowicza, Smerek (najdalej na wysunięty na zachód szczyt pasma Połonin); Główny Szlak Beskidzki: Szare Berdo , Osadzki, Srebrzysta Przełęcz, Haziakowa Skała do Schroniska PTTK Chatka Puchatka. …długo by pisać, po prostu rzućcie wszystko i przyjedźcie w Bieszczady. Niezbędnik: plecak, wygodne buty (polecamy za kostkę, plus drugą parę sportowych), kurtka przeciwdeszczowa lub peleryna, ciepła bluza lub polar, nakrycie głowy, latarka.

Obóz Szybowcowy

Profesjonalna opieka pozwoli Wam zgłębić wiedzę na temat lotnictwa. Wzbijecie się kilka razy w powietrze, zyskując olbrzymie umiejętności, które przygotują Was do samodzielnych lotów w przyszłości. Na zboczu Weremienia rozegracie zawody szybowcowe – „Origami Fly”. Zbudujecie swój własny model samolotu podczas mitingu modelarskiego. Wymagana pisemna zgoda opiekuna prawnego.

Na aktywne i przygodowe obozy letnie w Bieszczadach zaprasza organizator wyjazdu: Biuro Podróży Almatur Poznań oraz SerwisWakacyjny.com.