Skip to main content
Obozy militarne w Mrzeżynie

Obozy militarne w Mrzeżynie nad Bałtykiem – Wakacje pełne wrażeń

Jeśli lubisz ruch i wysiłek fizyczny to wyjedź z nami na obozy militarne w Mrzeżynie. Do nadmorskiej miejscowości położonej nad Bałtykiem i nad jeziorem Resko. Tutaj zarówno chłopcy, jak i dziewczyny znajdą odpowiednią dla siebie aktywność. Zajęcia militarne przeplatać się będą z rekreacją i zabawą. A to wszystko pod opieką instruktorów i wychowawców (ratowników wodnych, podoficerów Wojska Polskiego, instruktorów: samoobrony, survivalu i strzelectwa) z zastosowaniem sprzętu zapewniającego bezpieczeństwo (okulary lub gogle, maski ochronne, mundury, kamizelki asekuracyjne i taktyczne).

Zamieszkasz w ośrodku FAMA-STA położonym w centrum Mrzeżyna, w odległości 350 m od morza, na rozległym, ogrodzonym obszarze, graniczącym z lasami. Obozy nad morzem w Mrzeżynie to wakacje pełne mocnych wrażeń. Poza zajęciami z wybranego obozu czekają na Was atrakcje wspólne dla wszystkich: podstawy terenoznawstwa – „czytanie z gwiazd”, odnajdywanie północnego kierunku, użycie busoli i wyznaczanie azymutów, wędrówki na orientację, nocne przemarsze; pierwsza pomoc, konstruowanie noszy, transport rannego w warunkach bojowych, symulacja akcji ratunkowej, tamowanie krwotoków i opatrywanie ran; survival: ćwiczenie umiejętności przetrwania w trudnych i nietypowych warunkach terenowych i atmosferycznych; zajęcia sprawnościowe – zaprawy poranne, musztra, zajęcia na siłowni, tory przeszkód, marszobiegi; plażowanie i kąpiele w morzu oraz na basenie; ogniska.

Czekają Cię też zajęcia z AK-47 Kałasznikow – zasady działania karabinu, zajęcia z rozkładania broni. Zawody w szybkości składania broni i ładowania magazynków (broń pozbawiona jest cech bojowych); strzelectwo – sytuacyjne z krótkiej broni strzeleckiej, z elementami stresu i z użyciem repliki pistoletu WALTER P99; walka wręcz – sposoby obezwładniania uzbrojonego napastnika, walka gumowymi atrapami broni, zasady poruszania się w walce, techniki jednostek specjalnych. Obozy nad Bałtykiem polecamy wszystkim fanom wojskowości, lubiącym wysiłek fizyczny i rywalizację. Program obozów militarnych w Mrzeżynie zostanie odpowiednio dostosowany do warunków atmosferycznych oraz stanu psychofizycznego większości uczestników.

Obóz militarny ASG Wojownicy Pustkowi

Uczestnicy obozu odbędą fantastyczną wędrówkę po radioaktywnym pustkowiu. Scenariusze i gry larpowe takie jak: Stalker, Fallout czy Neuroshima, nawiązujące do tematyki post-apo dostarczą niezapomnianych wrażeń. ASG: zajęcia z użyciem replik broni. LARP: seria scenariuszy i gier fabularnych post-apo nawiązujących do gier i książek; zwiedzanie radioaktywnego świata, nawiązywanie współpracy, znajdowanie ukrytych bogactw, przetrwanie! Broń piankowa: tworzenie i nauka walki zakończona turniejem. Warsztaty cosplay: zajęcia z doświadczonym larpowcem, przygotowywanie kostiumów, rekwizytów do gry oraz sztucznych efektów FX na twarzy (blizny, rany). Survival: sztuka przeżycia na radioaktywnym pustkowiu i w zrujnowanych miastach.

Książką i kością: nauka oraz prowadzenie sesji RPG (planszówki i gry karciane). „Radioaktywna przygoda”: całodniowa gra larpowa (uczestnicy podzieleni na frakcje, zabezpieczą i wzmocnią swoje bazy, będą walczyć o przetrwanie w radioaktywnym świecie). Treningi sprawnościowe: przygotowanie się do przetrwania w trudnych warunkach. Wskazane jest zabranie własnych stylizacji i kombinezonów post-apo. Obóz militarny ASG Wojownicy Pustkowi w Mrzeżynie polecamy miłośnikom gier komputerowych, którzy tutaj przeżyją niecodzienną przygodę stając się „żywymi uczestnikami gry”.

Obóz militarny Ranger Camp

Musztra U.S.A.R.: indywidualna i drużynowa, wyznaczenie dowódców drużyn, regulaminy i dyscyplina. Trening fizyczny rangersów: rozgrzewki z elementami walki wręcz, trening wytrzymałościowy na plaży i w morzu, dzienne i nocne marszobiegi (także w pełnym wyposażeniu). Tor przeszkód, basen ćwiczebny, ćwiczenia z kłodami drewna i nauka przyśpiewek. Strzelectwo: obsługa karabinu M16 oraz M4, omówienie zasady Safety first, postawy strzeleckie i poruszanie się z karabinem, strzelnica statyczna i dynamiczna ASG, test kwalifikacyjny strzelca. Zielona taktyka: dowodzenie oddziałem, znaki patrolowe, wydawanie rozkazów i komend, szyki patrolowe. Szkolenie taktyczno-ogniowe: reakcja na ostrzał, formowanie linii ognia, przemieszczanie się na polu walki, zasadzka, przekraczanie dróg i otwartych przestrzeni, atak, utrzymanie pozycji, rolowanie i wycofanie się; Scenariusze bojowe: krótkie starcia przy użyciu replik ASG i pirotechniki (obrona pozycji umocnionych, zdobywanie stanowisk ogniowych, rozbijanie wrogich kolumn wojska).

Ratownictwo Pola Walki: prezentacja wyposażenia medycznego, zachowanie i działania medyczne według stref (CUF, TFC, TEC), zakładanie opaski zaciskowej, opatrywanie i transport rannego, meldunek MEDEVAC, symulacje praktyczne TC3 z wykorzystaniem sztucznych kończyn oraz ran. Milsim ASG: symulacja operacji wojskowej z wykorzystaniem map, radiotelefonów, pirotechniki, replik ASG oraz systemu CCS odwzorowującego proces odnoszenia ran; dynamiczne podejmowanie decyzji, przejmowanie punktów krytycznych. Larp ASG: scenariusz z przymrużeniem oka – uczestnicy wcielą się w rolę żołnierzy podczas misji na Bliskim Wschodzie. S.E.R.E. : przetrwanie w strefie wysokiego zagrożenia wykryciem, (schronienie przejściowe, rozniecanie ognia, zdobywanie wody i pożywienia, omówienie zasady S.T.O.P., maskowanie obecności i gubienie tropu, przetrwanie nocy w lesie, uwalnianie z więzów i kajdanek, przygotowanie ucieczki). „Magiel”: 24 godzinna misja (podsumowanie całego obozu) – seria wyczerpujących fizycznie zadań – sprawdzenie nabytych przez uczestników umiejętności i ćwiczeń na lądzie i w wodzie. Na czas misji uczestnicy otrzymają indywidualną rację żywnościową.

Obóz fabularno-militarny Counter Strike

Fabuła obozu Counter Strike oparta jest na kultowej grze komputerowej. Uczestnicy dzieleni są na zespoły: Terrorist i Counter Terrorist. Celem terrorystów jest podłożenie bomby w określonym miejscu, utrzymanie zakładników i wyeliminowanie przeciwników. Siły antyterrorystyczne starają się uniemożliwić wykonanie tego planu. ASG: zajęcia z użyciem broni skonstruowanej w celu realnego odwzorowania pola walki. Scenariusze CS: uczestnicy wezmą udział w serii starć, od walki przy użyciu bezpiecznych noży-mazaków, po scenariusze z bombą, zakładnikami i VIP-em. Rangi CS: uczestnicy zbierają punkty, których ilość skutkować będzie nadaniem odpowiedniej rangi – od silver I do global elite.

Zbrojownia: za wygranie rozgrywki, podłożenie lub rozbrojenie bomby uczestnicy otrzymają walutę, dzięki której zakupią nowe, lepsze wyposażenie na kolejne zajęcia. W zbrojowni czekają na nich pistolety (Beretta i Glock) pistolety maszynowe (MP5, P90, Bizon, UMP45, MP-7), karabiny (AK i M4), snajperki (AWP) oraz strzelby. Survival: pozyskiwanie wody, rozpalanie ognia, budowa schronienia, przetrwanie w terenie skażonym, budowa umocnień. Zajęcia militarne: prowadzenie walk w różnym terenie, szyki patrolowe i marszowe, techniki kamuflażu. Trening strzelecki: strzelanie dynamiczne do tarcz przy użyciu broni ASG, prowadzenie ognia z pojazdu militarnego.

Obóz militarny snajperski

To coś dla tych, którym obozy ASG i militarne już nie wystarczają. AIR SOFT GUN: będziecie wykonywać zadania jako drużyny składające się ze snajpera i obserwatora, wyposażeni w karabiny snajperskie i parasnajperskie ASG z przyrządami optycznymi. Przed Wami szereg misji wspierających lub sabotujących zadania innych drużyn, zwiad i rozpoznanie, „likwidacja” oddziałów wroga i osób dowodzących; gry taktyczne: „Pojedynek snajperów”, „Samotna misja” i „Konwój”. „Sneak & Shoot ”: nawigowanie w terenie wroga, zacieranie śladów, eliminacja samotnych patroli. Sztuka kamuflażu: wykonywanie stroju maskującego ghillie oraz viper hood’a. Taktyka: sposoby poruszania się snajpera, przygotowanie zasadzki, walka metodą hit&run.

Zajęcia snajperskie: przenikanie, stalking, kim’s game, prowadzenie obserwacji i wykonywanie szkiców. Survival: budowa schronienia, rozpalanie ogniska i przygotowanie posiłków w warunkach polowych, nauka przeżycia na terenie wroga, podstawy S.E.R.E. Zajęcia strzeleckie: strzelanie do celu poruszającego się, trening sił specjalnych metodą „MOZAMBIK”, strzelanie wzrokowo – pamięciowe. Pojazd uzbrojony: ostrzał snajperski do celów mobilnych, rozbijanie kolumny, przeprowadzenie zasadzki na konwój. „Na linii strzału”: 24 godzinne zawody snajperskie sprawdzające nabyte umiejętności.

Obóz militarny ASG Delta Force

ASG (Air Soft Gun) – zajęcia z użyciem broni ASG (wiernych replik oryginalnej broni); nauka obsługi, ćwiczenie poruszania się w warunkach bojowych, ubezpieczania partnerów, komunikacji między sekcjami bojowymi, sygnałów dowodzenia, wykonywania działań bojowych w terenie leśnym; ostrzał snajperski, zasadzka, odbicie zakładników, przeszukiwanie budynków z wykorzystaniem pirtechniki. B.L.O.S. – nauka bezpiecznej obsługi broni. Trening strzelecki: strzelanie zza przeszkód, budowa stanowiska snajperskiego, prowadzenie ognia zaporowego, nauka strzelania dynamicznego. Taktyka zielona: budowa bazy w terenie, nauka kamuflażu, pozyskiwanie pożywienia i wody, bezgłośne poruszanie się. Pojazd uzbrojony: patrolowanie i obsługa check pointów, niszczenie punktów oporu, ruchome centrum dowodzenia. „Akcja CKM”: zdobycie umocnień przeciwnika wyposażonego w ciężki karabin maszynowy.

Wyposażenie wojskowe: nauka obsługi karabinków AKM, AKMS, M-4 i L-85, karabinu maszynowego i granatników przeciwpancernych; przymierzanie umundurowania i wyposażenia różnych formacji wojskowych. Zajęcia sapersko-inżynieryjne: budowa okopów i stanowisk ogniowych, zasiek przeciwpiechotnych, rozminowywanie terenu z użyciem macek saperskich. . „Ostatnia misja”: terenowa gra strategiczna (zwiad, rozpoznanie, dywersja na zapleczu wroga, sabotaż, maskowanie bytowania w lesie). Każdy dostanie na czas zajęć replikę karabinka M4, pas i ładownicę lub kamizelkę taktyczną, okulary lub gogle oraz maskę ochronną.

Obóz militarny Młody Komandos

Nauka podstaw musztry i „wojskowej dyscypliny” w formie dobrej zabawy. Pokaz wyposażenia wojskowego: nauka obsługi replik karabinków AKM, AKMS, M4, L85, karabinu maszynowego oraz granatników przeciwpancernych, przymierzanie umundurowania i wyposażenia różnych armii i formacji. Zajęcia militarne: rozminowywanie terenu za pomocą elektronicznego wykrywacza metali i macek saperskich; wykonywanie zadań w maskach przeciwgazowych, podstawy taktyki wojskowej. Militarny samochód terenowy: przejażdżki leśnymi drogami, maskowanie pojazdu – ruchomego stanowiska KM, ewakuacja z pola walki. Taktyka zielona: nauka zasad przetrwania (budowa schronienia, rozpalanie ognia, pozyskiwanie i uzdatnianie wody do picia, buschcraft (wyrób przedmiotów techniką survivalową), nocny biwak.

Paintball dla najmłodszych: SplatMaster – bardzo bezpieczna forma paintballa (kulki o mniejszym kalibrze i broń sprężynowa o mniejszej sile wylotowej); każdy dostanie na czas zajęć karabinek paintballowy, mundur, maskę ochronną). Strzelnica ASG: statyczna i dynamiczna z użyciem różnych typów replik broni. Gry terenowe: strategiczne zabawy z „testem odwagi” i „testem charakteru”. Strzelectwo: zawody w strzelaniu z krótkiej i długiej broni pneumatycznej.

Wybierając się na obozy militarne w Mrzeżynie należy zabrać ze sobą: mały plecak, śpiwór, karimatę, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, dres sportowy, kurtkę przeciwdeszczową. Przyda się odzież i buty do chodzenia po lesie i mokradłach (niedrogie obuwie, mogące ulec zniszczeniu), buty turystyczne, latarkę z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, strój kąpielowy. Mile widziane: odzież moro, buty wojskowe oraz aparaty fotograficzne. Organizatorem obozów i wakacji pełnych wrażeń jest Biuro Podróży Almatur Katowice. Więcej szczegółów znajduje się na stronie kolonie i obozy – tam też można dokonać rezerwacji wyjazdu.