Skip to main content
obozy tenisowe

Letnie obozy tenisowe dla młodzieży

Letnie obozy tenisowe od wielu już lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Powodem są sukcesy polskich sportowców – tenisistów. Duży wpływ na popularyzację dyscypliny ma sukces Igi Świątek, która wygrała French Open 2020. Do sukcesu przyczyniła się też Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Hubert Hurkacz, czy Wojciech Fibak. Na fali sukcesów polskich sportowców wiele młodych ludzi postanowiło trenować tenisa właśnie. A gdzie najlepiej i najszybciej nauczyć się jego podstaw jak nie na tenisowym korcie? No właśnie, a najłatwiejszy dostęp i najtańszym kosztem do kortu i trenera ma się właśnie na obozie tenisowym.

Popularność różnych obozów

Wakacyjne wyjazdy dla młodzieży mają to do siebie, że różne ich kategorie tematyczne są jednego roku mniej, a innego bardziej popularne. W przypadku obozów sportowych popularność jednych wyjazdów rośnie kosztem innych zawsze wtedy, kiedy odnosimy w jednym sporcie większe sukcesy aniżeli w innym. Jedynie obozy piłkarskie są zawsze na topie i zawsze popularne pośród chłopaków oczywiście. Ale to jest jakby inna bajka. Na takie wyjazdy jeżdżą Ci, którzy w piłkę grają od wielu lat i jest to dla nich pasja numer jeden. Są jednak sporty, które uprawiać mogą zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Popularność zależy właśnie od tego, jakie sukcesy odnosimy w nich na wielu arenach.

Na co zwrócić uwagę?

Jeśli zdecydujemy się już na letnie obozy tenisowe to dobrze wybierzmy przede wszystkim ofertę. Warto zwrócić uwagę na infrastrukturę i miejsce, do którego zapraszają organizatorzy. Musi być przecież odpowiednia ilość kortów, tak aby każdy obozowicz mógł przynajmniej trochę na spokojnie potrenować. Warto sprawdzić też kadrę opiekunów i instruktorów. Oczywiście nie racjonalne będzie szukanie obozu, na którym trenował będzie jakiś słynny czy znany trener. Ale mamy prawo oczekiwać instruktorów, którzy potrafią w tenisa grać i grają w niego nie od dziś. Zresztą, każdy kto wybiera się na obóz tenisowy doskonale wie, czego może oczekiwać i jak powinien taki wyjazd wyglądać. Dzisiaj każdy organizator takiego wyjazdu zabiega o to, żeby młodzież wróciła z niego jak najbardziej zadowolona pod każdym możliwym względem.

Poniżej kilka sprawdzonych propozycji wyjazdowych na kolonie i obozy tenisowe w różne miejsca:

  • Kultowy obóz tenisowy w Muszynie, gdzie wysoki poziom zajęć zapewnia profesjonalna Szkoła Tenisa Grzegorza Jeża opiekująca się wieloma medalistami Mistrzostw Polski. Każdy uczestnik ma zagwarantowane treningi na kortach ziemnych oraz ze sztucznej trawy. Program obejmuje naukę i doskonalenie gry w tenisa. Trening przez 2,5 godz. dziennie w grupach 4-6 osób, wykorzystanie techniki wideo z analizą i korektą błędów,
  • Obóz tenisowy dla młodzieży na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
    Obóz jest przeznaczony dla początkujących i średniozaawansowanych tenisistów. W trakcie trwania obozu co najmniej 20 godzin zajęć zostanie przeprowadzonych przez doświadczonych instruktorów i trenerów. Resztę programu uzupełnią zajęcia przygotowane dla wszystkich obozów sportowych.
  • Młodzieżowy obóz tenisowych dla tych, którzy marzą o Wimbledonie
    Przekonaj się, jak łatwa, prosta i przyjemna może być nauka tenisa. Nie ma znaczenia, że nie posiadasz żadnych umiejętności – w gronie osób początkujących, takich jak Ty, każdy dopiero zaczyna. Nie martw się również o sprzęt, rakiety i piłki – wszystko będzie czekało na Ciebie na obozie. Pamiętaj, że najważniejsze są chęci, a wakacje to idealny moment na rozpoczęcie Twojej przygody z tenisem!