Skip to main content
obozy filmowe

Obozy filmowe pomagają poznać kulturę kinematografii

Cieszące się z roku na rok letnie obozy filmowe przyciągają młodzież z w różnym wieku i z różnych środowisk. Nie mylić z aktorskimi, bo to zupełnie dwie różne rzeczy. Jeśli chcemy, aby nasze dziecko miało możliwość poznania bliżej kinematografii koniecznie wyślijmy je na obóz filmowy. W dzisiejszym świecie zdominowanym przez wirtualną rzeczywistość internetu warto czasem znaleźć chwilę, żeby przyjrzeć się trochę innemu wymiarowi kultury. Dla młodzieży pójście do kina, a szczególnie w tych czasach to niezwykła rzadkość.

Kinematografia

Szeroko pojęta kultura składa się z wielu części składowych. Jedną z nich jest właśnie kinematografia. Kino istnieje od ponad wieku, a pierwsze filmy długometrażowe powstały w 1912 roku. Nie mówi się o tym jednak w szkołach, w nie wielu działają też akademie filmowe. Dlatego właśnie w tym roku młodzieży proponuje się obozy filmowe i obozy dziennikarskie. Wakacje z kinem, można by napisać inaczej. Na takich wyjazdach młodzież ma możliwość zapoznania się z wszystkimi czynnościami i elementami pracy aktorskiej i reżyserskiej, począwszy od pre-produkcji, przez filmowanie, do post-produkcji. Młodzi ludzie dowiedzą się na czym polega sztuka montażu, czy współpraca reżysera z aktorami.

Tajniki filmowe

Każdy człowiek ma swój własny gust dotyczący również preferowanych do oglądania filmów. Obozy młodzieżowe o profilu filmowym to też świetna okazja dla tych, którzy takiego filmowego gustu wyrobionego jeszcze nie mają. Dzięki możliwości tajników filmowych w różnych kategoriach można z łatwością odkryć to co najbardziej nam się podoba. Na obozie filmowym uczestnicy dowiedzą się czym charakteryzuje się gatunek filmów nazywanych thrillerem, a czym film science – fiction. Nauczą się obsługi kamery, używania statywów, doboru oświetlenia, a także realizacji zdjęć filmowych i pracy z aktorem. Będzie też nauka montażu materiałów filmowych, dołączania napisów, dźwięku i grafiki.

Obozy filmowe to również wspaniała okazja dla wszystkich, którzy lubują się w oglądaniu filmów, ale na co dzień nie mają na to zbyt wiele czasu. Pisząc scenariusze, oglądając kinowe przeboje, reżyserując i montując filmy, nastolatkowie poznają kino. Przyjrzą się klasyce i filmom z ostatnich lat. Będą mogli uczestniczyć w grach o tematyce filmowej. Oprócz tego, wezmą udział w części programu reżysersko-filmowego, aby lepiej dowiedzieć się, jak powstaje film. Każdy znajdzie na takim wyjeździe coś dla siebie.

Propozycje obozów filmowych