Skip to main content
rozpalanie ognia

Obozy przetrwania szkołą życia dla młodzieży

Obozy przetrwania bardzo często określane są jako obozy survivalowe od angielskiego słowa survival, czyli jak się każdy domyśla – przetrwanie. Obozy te organizuje się w różnych miejscowościach głównie w Polsce. Wybór miejsca zależy oczywiście od zasobności finansowej rodziców. Bez względu na region geograficzny na takie wyjazdy wybiera się zawsze miejsca leżące w trudnych do pokonywania terenach, przy dużych lasach albo w górach, czy nad jeziorem. Trudny teren to podstawa, ponieważ obozy przetrwania to przede wszystkim szkoła życia.

Wybór odpowiedniego obozu

Kiedy zbliżają się wakacje, każdy młody człowiek myśli już tylko o tym, jak je spędzi. Każdy ma możliwość wyboru przeżywania wolnego czasu. Jednak w większości przypadków ostateczna decyzja dotycząca sposobu spędzania wakacji należy i tak do płacących za nie rodziców. W ubiegłym roku nastolatkowie bardzo często wybierali wraz ze swoimi rodzicami obozy sportowe jak i również obozy przetrwania, które w ostatnich latach zyskują sobie coraz więcej miłośników. Obozy survivalowe nie tylko uczą przetrwania w trudnych warunkach. Takie obozy uczą również poczucia odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Jeden za wszystkich…

Organizatorzy wakacyjnych wyjazdów planując szczegółowy program starają się przygotowywać na każdy dzień obozu oddzielne zadania, wyzwania i przeszkody, które wszyscy uczestnicy muszą pokonywać. I chociaż nie są to obozy militarne, trzeba naprawdę dużej wytrzymałości i wytrwałości. Jeśli do pokonania mamy bagniste tereny albo ogromny las w środku ciemnej nocy, to musimy niestety ale wygrać przynajmniej z własnymi słabościami. Najlepsze w tym wszystkim jest jednak to, że uczestnicy obozów stosują się do starej zasady Trzech Muszkieterów. Jeden za wszystkich i wszyscy za jednego.

Dlaczego warto wybrać się na taki obóz?

Dlatego, że można dowiedzieć się wielu rzeczy o swoich mocnych i słabych stronach. Można dzięki temu trochę dorosnąć, jednocześnie doskonale się bawiąc w gronie swoich rówieśników. Pokonywanie przeszkód to jedynie środek do celu, jakim jest zwyciężenie z każdą swoją najmniejszą nawet przeszkodą. Wakacje przetrwania są przez organizatorów organizowane zawsze w sposób ciekawy i interesujący.

Kto organizuje takie wyjazdy ?

Otóż jest kilka dobrych i sprawdzonych biur zajmujących się takim aktywnym wypoczynkiem dla nastolatków. Jednym z bardziej znanych jest biuro Kompas z Gdańska oraz biuro Almatur z bagażem wieloletnich doświadczeń. Ciekawą i sprawdzoną ofertę ma również biuro OK Tours, Szarpie Travel i Biuro Turystyki Aktywnej ZLOT. Z propozycjami wyjazdów na obozy przetrwania możecie się zapoznać na stronie: www.serwiswakacyjny.com